تفاوت کاغذگلاسه وتحریرچیست؟

عموماًمردم باکاغذهای تحریر آشنایی دارند.

کاغذ A4 که اکثر مردم  سر و کار دارند و  می بایست گفت جنس این نوع کاغذ را اصطلاحاً کاغذ تحریر می گویند البته در اینجا باید گفت A4 نام سایز کاغذ است اما چون کاغذ A4 با توجه به پر مصرف بودنش برای اکثر مردم نامی آشناست ، از این رو این نوع کاغذ را مثال زدیم .

کاغذ گلاسه یا اصلاح عامیانه اش (کاغذ روغنی) بوده  که از مشخصه های اصلی آن صاف وبراق بودن سطح آن می باشدکه در برخی امور مانند پوستر ها، آگهی های تبلیغاتی ، تراکت ها و بروشور های تبلیغاتی کاربرد فراوانی دارد.

تفاوت عمده میان کاغذ تحریر و گلاسه

کاغذ تحریر دارای سطحی بافت دار و با قدرت جذب بالا می باشد که  معمولا در چاپ های رنگی از نوع جوهر افشان و یا مرکبی ، مانند دستگاه افست ، به علت جذب و نفوذ رنگها به داخل بافتهای کاغذ ، رنگها کمی کدر شده و شفافیت خود را از دست می دهند اما در مواردی که نیاز به نوشته شدن متن باشد از این نوع استفاده می کنند  .

اما کاغذ گلاسه به خاطر صاف و براق بودن سطح و نداشتن بافت و عدم جذب و کشش مرکب به داخل بافتها ،  باعث می شود که مرکب بر روی سطح کاغذ بماند ، براق بودن سطح نیز باعث شفافیت رنگها و در نتیجه بالا رفتن کیفیت و مطلوبیت جاپ می شود .

– آیا استفاده از کاغذ تحریر صرفا به خاطر ارزان تر بودن آن نسبت به کاغذ گلاسه می باشد ؟

* خیر . با توجه به این که کاغذ تحریر برای استفاده در مواردی مانند قبض یا فاکتور که نیاز به افزودن نوشته دارد مناسب تر است عموما از کاغذ تحریر استفاده می کنند .

در کاغذ های گلاسه منظور از۱۳۵گرم چیست؟

هرچه وزن کاغذ بیشتر باشد ضخامت آن بیشتر است

تفاوت کاغذ گلاسه و تحریر
برچسب گذاری شده در:             

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *